FAQ - často kladené otázky

Co to znamená outsourcing služeb?

Pojem outsourcing se používá pro označení služeb, kdy firma vyúžívá externích zdrojů pro pokrytí svých potřeb. Outsourcing v sobě skrývá řadu výhod, kterou ocení jak drobní podnikatelé, tak i velké podniky.

Jaké jsou výhody outsourcingu účetních služeb?

Hlavními výhodami outsourcingu jsou především ÚSPORY. Redukce pracovníků v administrativně přináší snížení výdajů na mzdách, zaměstnaneckých výhodách, dovolených i nemocech. Zároveň ušetří zaměstnavateli i prostředky nutné na doškolování a profesní vzdělávání stejně jako na SW a HW vybavení.

Další výhodou je ODBORNOST. Firmy specializující se na určitý obor, mají mnohem proškolenější a v dané problematice zkušenější pracovníky, kteří mohou navíc své nabyté znalosti sdílet s ostatními kolegy.

Co navíc přináší externí zpracování účetnictví?

Outsourcing specializovaných účetních služeb přináší pro klienta především BEZPEČNOST. Případné penalizace ze strany úřadů jsou přeneseny do zodpovědnosti účetní firmy.

Jak je to se zastupováním před úřady?

Na základě plné moci, zastupujeme klienta při jednání s úřady, a to i v případě kontrol. Klient si tak drží dostatečný odstup od úřadů.

Řeší outsourcing problém ohledně zneužití dat zaměstnanci?

Ano. Tím, že je agenda přenesena mimo provozovnu, dochází k prevenci možného zneužití interních dat zaměstnanci.

Proč si vybrat právě Českou účetní kancelář, a.s.?

Česká účetní kancelář, a.s. je etablovanou firmou působící v daném oboru již řadu let. Její know how nespočívá jen ve vedení účetnictví, ale poskytuje i služby v oblasti daňového plánování, respektive daňové optimalizace a další doplňkové služby.

Jaké jsou další doplňkové služby v případě vedení účetnictví u Vás?

Pokud se rozhodnetem pro vedení účetnictví u nás, postaráme se i o Vaši agendu mezd, nabídneme Vám finanční poradenství a možnost archivace dokumentů. Poskytujeme i auditorské služby a nově také správu nemovitostí.